Pagina 5 din 9 PrimulPrimul 123456789 UltimulUltimul
Rezultate de la 61 la 75 din 130

Subiect: Este inforenergetica o stiinta?

Didina este offline I.E. De'al casei
    Data inscrierii
    iulie 2010
    Posturi
    870

Implicit Re: Este inforenergetica o stiinta?

Citat Citat din Victor Vezi post
    Daca aveti aroganta sa spuneti ceva impotriva parintelui Arsenie, chiar ca v-a luat "al cu coarne" mintile complet.
    Fraza asta e un fel de functie logica input cu un singur output. Adica nu prea lasa loc de optiuni... Ca sa nu mai vorbesc despre softul subtil despre aroganta... V-ati gandit la efectul de oglinda, domnul Victor? Ca la mine cam asa se vede...
    Cu Adevarul si cu Dreptatea, tot inainte!
    Un site despre

Pentru a vizualiza link-urile sau imaginile din semnaturi, numarul postarilor dvs. trebuie sa fie 10 sau mai mare. Momentan aveti 0 postari.

Victor este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    mai 2011
    Posturi
    77

Implicit

Citat Citat din Didina Vezi post
    Fraza asta e un fel de functie logica input cu un singur output. Adica nu prea lasa loc de optiuni... Ca sa nu mai vorbesc despre softul subtil despre aroganta... V-ati gandit la efectul de oglinda, domnul Victor? Ca la mine cam asa se vede...
    Las-o balta ca esti in aer cu functiile...mai bine cauta logica dupa care se misca ansa voastra, ca aia te afecteaza de un milion de ori mai rau decat formularea mea.

Da-ti o privire aici. Astia v-au "facut"...ansa nu mai are exclusivitate la cele mai intime raspunsuri din universul de acum sau de alta data... Si mai fac si bani mai multi decat Ownership-ul Organizatiei voastre...
    Poate va vin idei noi..."masurarea" in mersul norilor sau in deviatia parului din cap cand intri in stare READY..

http://www.itplay.ro/stiri/stiinta/t...m_campaign=asc
    Ultima editare de lovelife : 31 mai 2011 la 18:17

Data inscrierii
    iulie 2010
    Posturi
    870

Implicit

Las-o balta ca esti in aer cu functiile...mai bine cauta logica dupa care se misca ansa voastra, ca aia te afecteaza de un milion de ori mai rau decat formularea mea.
    Sunt o persoana libera, cu Liber Arbitru, nu trebuie sa-mi spuneti Dv. ce sa caut si ce nu... si apoi de unde certitudinea asta omniscienta a celui care stie ce ii afecteaza pe altii si ce nu? Poate ca nu e vorba de ego si aroganta, ci doar neputinta de a-l controla pe acel membru al familiei, extrapolata asupra mea sau a lui Claudiu... Neputinta e foarte greu de dus.... dar asta e lectia Dv.
    Atentie la impunerea parerii proprii si la limitarea libertatii celuilalt!
    Doamne ajuta!

Da-ti o privire aici. Astia v-au "facut"...ansa nu mai are exclusivitate la cele mai intime raspunsuri din universul de acum sau de alta data... Si mai fac si bani mai multi decat Ownership-ul Organizatiei voastre...
    Poate va vin idei noi..."masurarea" in mersul norilor sau in deviatia parului din cap cand intri in stare READY..

http://www.itplay.ro/stiri/stiinta/t...m_campaign=asc
    Nu va mai bateti capul cu cine pe cine "face" si cine si cum castiga sau poate castiga bani mai multi! Ocupati-va mai intai de ograda Dv.! Ca de restul are Dumnezeu grija. Doamne ajuta!
    Ultima editare de lovelife : 31 mai 2011 la 18:18
    Un site despre

Pentru a vizualiza link-urile sau imaginile din semnaturi, numarul postarilor dvs. trebuie sa fie 10 sau mai mare. Momentan aveti 0 postari.

Data inscrierii
    mai 2011
    Posturi
    77

Implicit

Sunt o persoana libera, cu Liber Arbitru, nu trebuie sa-mi spuneti Dv. ce sa caut si ce nu... si apoi de unde certitudinea asta omniscienta a celui care stie ce ii afecteaza pe altii si ce nu? Poate ca nu e vorba de ego si aroganta, ci doar neputinta de a-l controla pe acel membru al familiei, extrapolata asupra mea sau a lui Claudiu... Neputinta e foarte greu de dus.... dar asta e lectia Dv.
    Atentie la impunerea parerii proprii si la limitarea libertatii celuilalt!
    Doamne ajuta!
    Nu-ti face tu griji pentru familia mea. Eu am rezolvat problema. Incerc sa spun si altora ce capcana reprezinta o organizatie bazata pe un "amalgam" de valori spirituale care loveste constiinta si puterea de aparare a oamenilor slabi, sau fara pregatire suficienta de a identifica viciile abil ascunse in Calea voastra. Ca de exemplu, tu negi cu vehementa, dar nu stii ca mintea ta e "prelucrata"cum a dorit Fondatorul. Daca tu sesizezi neputinta in ceea ce fac, e clar ca esti stapanita de patima sustinerii Cauzei. N-am nici o neputinta ! Pozitia mea sociala e foarte bine reprezentata ca responsabilitate profesionala dar si responsabilitate umana pentru mai multe zeci de oameni. Nu am nimic de obtinut de la voi ! Nu-mi doresc altceva decat sa existe cineva care sa aiba curajul sa arate cu degetul ca ceva urat se intampla sub o aparenta stralucitoare. Va raportati imediat la lectii, vedeti lectii peste tot...un mod de gandire scolastic si limitat impus de CURS. Habar n-ai ce inseamna Dumnezeu, cat de complicat este si cat de neputinciosi suntem noi sa intelegem ce vrea El sa transmita cu adevarat. Va complaceti in invataturi de gen "lectii", o abordare rudimentara si care nu acoipera nici 1% din ceea ce inseamna Dumnezeu, si aveti impresia ca tot Universul, cu Dumnezeu inclusiv e la degetul vostru mic. Cand Organizatia intra pe teritoriul meu, trebuie sa reactionez. Organizatia mi-a incalcat mie si altora spatiul prin ademenirea nedemna a unor oameni nevinovati intr-o miscare dubioasa si reprobabila.

Dezvoltare placuta prin multiple lectii, draga Didina !

Nu va mai bateti capul cu cine pe cine "face" si cine si cum castiga sau poate castiga bani mai multi! Ocupati-va mai intai de ograda Dv.! Ca de restul are Dumnezeu grija. Doamne ajuta!
    Ma rog la El sa aiba grija si sa deschida mintea oamenilor nevinovati din Targetul vostru mai inainte de a lua contact cu Marea Invatatura/ Curs (adunatura de imprumut din toate culturile lumii).
    Ultima editare de lovelife : 31 mai 2011 la 18:18

Data inscrierii
    iulie 2010
    Posturi
    870

Cand Organizatia intra pe teritoriul meu, trebuie sa reactionez. Organizatia mi-a incalcat mie si altora spatiul!
    Si totusi, aici sunteti pe teritoriul "organizatiei". Si sunteti inca tolerat! Asa ca nu stiu cine spatiul cui il incalca.
    Dar situatia asta se va schimba chiar azi, mai ales spre binele Dv! Si daca va spune constiinta ca trebuie sa faceti ceva, infiintati-va o asociatie si un forum al victimelor "organizatiei", asa cum face toata lumea care a trecut prin evenimente neplacute (cancer, atentate, etc.) si cine rezoneaza va urmeaza. Si sunteti astefl scutit si de pacatul cel mai grav, acela al influentarii sau incalcarii Liberului Arbitru.
    Un site despre

dinel este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    iunie 2007
    Posturi
    94

...Hm!....multe certuri...pareri si pareri....

Fiecare individ are drumul sau propriu spre ADEVAR (spre MARELE CREATOR ). Spre EL , fiecare dintre noi , mergand tot intr-un ritm propriu , isi mai intersecteaza calea sa cu a altuia ( altora ) , dar greu se adapteaza la mersul vecinului....poate ca : nu are un "'baston de sprijin "'ca al tovarasului de drum ; nu are aceeasi iuteala in pasire ; nu are acelasi gand in calatorie ; nu are idei comune ; nu are necazuri , bucurii asemanatoare ; nu are aceeasi "umbrela "' ; ....nu are multe ...

....dar pe scurta durata a calatoriei impreuna s-au aflat multe de ambele parti .....si de aceea se impune la despartire sa se rosteasca un salut si o multumire...

....in viata invatam ( furam ) multe de la altii , dar nu e obligatoriu sa le pastram pe toate ....retinem numai ceea ce ni se potrivesc pentru un timp oarecare , deoarece "'patina timpului "' se pune peste ele si-si pierd valoarea , sunt depasite ....

...in realizarea noastra , fie ea de orice natura ,avem experienta noastra, ceva din experienta altora , tehnicile( procedeele ) , metodele si pasii nostri ...

Doamne , ce bine ca ne-ai intortocheat caile spre tine si le-ai umplut de obstacole !
    Binecuvantat este numele TAU , DOAMNE !
    "Jertfeste lui Dumnezeu jertfa de lauda si indeplineste Lui fagaduintele tale " [ David]

Data inscrierii
    iulie 2010
    Posturi
    870

Citat Citat din dinel Vezi post
    ....dar pe scurta durata a calatoriei impreuna s-au aflat multe de ambele parti .....si de aceea se impune la despartire sa se rosteasca un salut si o multumire...!
    Da, domnul Dinel, asa este! acelasi neajuns l-am gasit si eu ultimului mesaj catre dl. Victor, dupa ce l-am postat! Simteam nevoia sa-i multumesc pentru unele mesaje, caci mi-au aratat ce greseala fac unii inforenergeticieni cand pun pe un piedestal ansa si ce consecinte poate avea asta...
    Si ce trist e cand nu mai poti asculta ceea ce spune celalalt din cauza durerilor vechi...
    Doamne ajuta-ne!
    Un site despre

savanah Avatar
    savanah este offline Utilizator Bobocel
    Data inscrierii
    mai 2008
    Posturi
    338

Victor "aici esti pe teritoriul organizatiei" spune Didina, dar vin sa iti spun ca eu nu am si nici nu am avut vreaodata o tangenta cu inforenergetica. Am aflat prima data despre existenta ei dupa ce am inceput sa activez pe acest forum.

Ce vreau sa iti spun este faptul ca nimic din credinta mea, din trasaturile mele crestine nu s-a modificat datorita "atingerii" de oamenii care cred/practica/aplica invataturile acestei stiinte (daca vreti sa fie o stiinta). Daca ai convingeri ferme, daca ai modele pe care vrei sa le urmezi pe calea credintei, atunci cursurile/informarile, indiferent cat de spectaculoase ar fi, nu te tenteaza sau nu iti influenteaza crezul.

De aceea, cred ca ai putea sa iti dirijezi energia si asupra celor a caror convingeri nu sunt inca bine formate, care inca isi mai cauta calea. Si daca cele spuse de tine sunt pe placul sufletului lor, atunci inseamna ca ai castigat razboiul impotriva ansei care nu iti place. Ca un mic secret, iti spun ca discutand calm cu Claudiu despre ce inseamna Dumnezeu in convingerile lui, ai putea castiga inca un punct de vedere care sa te intregeasca, sa te formeze in lupta pe care vrei sa o duci.

Altfel, sunt discutii contradictorii sterile, care nu conving pe nimeni dar starnesc pasiuni negative. Nu de alta, dar poti ajunge sa trimiti pe cineva exact in "bratele ansei" numai de curiozitate, ca sa vada ce are Victor asa de tare impotriva acestui instrument vechi de cand lumea?
    Numai un om de valoare recunoaste calitatile celuilalt!

savanah Avatar
    savanah este offline Utilizator Bobocel
    Data inscrierii
    mai 2008
    Posturi
    338

Citat Citat din dinel Vezi post

Doamne , ce bine ca ne-ai intortocheat caile spre tine si le-ai umplut de obstacole !
    Binecuvantat este numele TAU , DOAMNE !

Dinel, minunat spus! Calea asta intortocheata ne "ridica stacheta" mereu si ne face sa ne descoperim valente nebanuite. Asa ne ajuta Dumnezeu sa vedem ce minunata este creatia Lui.
    Chapeau bas, stimate coleg de forum!
    Numai un om de valoare recunoaste calitatile celuilalt!

Data inscrierii
    mai 2011
    Posturi
    77

Implicit

Citat Citat din Claudiu Vezi post
    Draga Vlad,

Inforenergetica chiar este o stiinta, cu un aparat metodologic bine pus la punct si tot ceea ce masuram este cuantificabil printr-una sau mai multe stiinte "conventionale".
    Iata cum se tinteste foarte sus printr-o simpla afirmatie !!!
    "Aparat metodologic bine pus la punct"..."cuantificabil"...
    Este limbajul semidoct care "postuleaza" in termeni absoluti, dar cand vine vorba de justificari...cum nu stii? scrie in curs... Cursul iti arata cum se "cuantifica" si iti explica cum stiintele "conventionale" isi dau mana intr-o uluitoare simbioza pentru a sluji "aparatului metodologic bine pus la punct"...)
    Chiar e de ras...scuze...

Succes pe calea Noii Stiinte "bine puse la punct"...

Si daca, ca niste adevarati INITIATI ce sunteti, n-ati mai sterge postarile si ati reusi sa intelegeti si sa dialogati cu cineva de alta parere, cred ca ati oferi o demonstratie de obiectivitate celor care sunt pro sau contra...

Este acelasi fenomen si din invatamntul clasic, 1000 de oameni termina ingineria unii cu 5 altii cu 10, unii se angajeaza in domeniu si practica, citesc carti de specialitate se pun la puct cu nautatile si proiecteaza instalatii complexe, le realizeaza conduc sectii santiere, iar altii mai codasi nu sunt in stare sa schimbe singuri o proza acasa. Dar toti au acceeasi diploma.

"Invatamantul clasic" se refera la oraganizatia aceea care ia cetatenii neintrebati si-i baga la invatat altceva decat CURSUL? Incredibil !!! Ar trebui dati pe mana politiei...
    CURSUL este Lumina Lumii ! Si ANSA ! Si acesta este INVATAMANTUL... (vs Invatamantul Clasic, apelat mai devreme)

Mai oameni buni, v-ati pierdut toate reperele ? Aveti impresia ca se va putea numi vreodata ce faceti voi "invatamant"dara-mite si in contra pondere cu cel "clasic"? Subliminal, la folosirea termenilor se vede ca sunteti pe aratura...

Doamne-iarta-ma...
    Ultima editare de Claudiu : 31 mai 2011 la 18:26 Motiv: Corectura formatare post

lovelife este offline Moderator De'al casei
    Data inscrierii
    iulie 2006
    Posturi
    2.040

Tu Victor nu vrei sa fii civilizat si nici sa analizezi corect si cionstit, habar nu ai ce este inforenergetica si nici o formare stiintifica nu ai dar vrei sa arati tu cat de destept esti.
    Eu multumesc lui Dumnezeu ca cu ceea ce mia dat si cu informatiile obtinute la aceste cursuri de inforenergetica am reusit sa izbutesc in viata
    Un site
    si un
    pentru mamici unde se dezbat subiecte despre sarcina, nastere precum si crestere si educarea copiilor.

Data inscrierii
    mai 2011
    Posturi
    77

Citat Citat din lovelife Vezi post
    Tu Victor nu vrei sa fii civilizat si nici sa analizezi corect si cionstit, habar nu ai ce este inforenergetica si nici o formare stiintifica nu ai dar vrei sa arati tu cat de destept esti.
    Eu multumesc lui Dumnezeu ca cu ceea ce mia dat si cu informatiile obtinute la aceste cursuri de inforenergetica am reusit sa izbutesc in viata
    Si crezi ca stergerea postarilor mele rezolva problemele mentionate?

Data inscrierii
    mai 2011
    Posturi
    77

Citat Citat din lovelife Vezi post
    N-am sustinut nici un moment ca sunt destept. Tu spui asta. Ma intreb ce anume te impiedica sa contra-argumentezi.... E mai usor sa stergi postarile...si problema nu mai exista... !!!

Despre izbutirea in viata, depinde de obiectivele pe care ti le-ai propus... Oricum, te felicit..cel putin esti impacat cu tine...

Toate cele bune

lovelife este offline Moderator De'al casei
    Data inscrierii
    iulie 2006
    Posturi
    2.040

N-am sustinut nici un moment ca sunt destept. Tu spui asta. Ma intreb ce anume te impiedica sa contra-argumentezi.... E mai usor sa stergi postarile...si problema nu mai exista... !!!

Despre izbutirea in viata, depinde de obiectivele pe care ti le-ai propus... Oricum, te felicit..cel putin esti impacat cu tine...

Toate cele bune
    Nu tia sters nimeni postarile, numai suferi de mania persecutie, este un semnal de probleme psihice.
    Nu are rost sa discut cu tine pentru ca se vede ca tu ai un singur scop si nu te intereseaza nimic altceva
    Un site
    si un
    pentru mamici unde se dezbat subiecte despre sarcina, nastere precum si crestere si educarea copiilor.

Claudiu Avatar
    Claudiu este offline Servus Domini Bobocel
    Data inscrierii
    iulie 2006
    Posturi
    297

Se pare ca saptamana de pauza pe care am impus-o nu a dus la nici o ameliorare a atitudinii tale.
    Am inteles care sunt nemultumirile tale si cred ca toata lumea a vazut; insa faptul ca insisti in continuare in acelasi mod agresiv imi arata si altceva: clamezi atata ca esti un bun crestin si faci apel la adevarurile lui Dumnezeu exprimate de altii, dar in realitate te comporti ca un demonizat care vrea sa isi impuna parerea cu orice pret. Ei da, draga Victor, numai demonii incearca impunerea prin forta, prin incalcarea liberului arbitru, prin crearea fricii si a manipularilor si tu faci acum exact voia lor (deja ii faci pe toti sa se simta ca la Inchizitie).
    Nimeni de aici nu a incercat sa iti schimbe parerea, ba chiar ti-au respectat-o, si doar ti s-au oferit niste explicatii la intrebarile tale, asa ca nu vad de ce continui.

Asta e ultimul meu avertisment: daca nu incetezi cu aceste agresiuni, nu vei mai scrie nimic.

Claudiu
    Dumnezeu este Iubire!

Subiecte Similare

1. RADIESTEZIA ȘI INFORENERGETICA
    De Nicoleta in forum Inforenergetica - Stiinta viitorului
    Replici: 86
    Ultimul post: 11 nov 2011, 18:04
  2. Despre stiinta spiritului
    De isabela in forum Paranormal
    Replici: 5
    Ultimul post: 02 mar 2008, 13:18

Etichete pentru acest subiect

Reguli postare

• Nu puteti crea subiecte noi