Rezultate de la 1 la 7 din 7

Subiect: ATENTIE suferinzi de SCLEROZA IN PLACI

JOHN61 este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    martie 2009
    Posturi
    13

Implicit ATENTIE suferinzi de SCLEROZA IN PLACI

Am luat decizia de a afisa pe forum aceasta informatie din dorinta sincera de a ajuta cat mai multi oameni .
    N-am dorit niciodata sa exploatez in scop personal astfel de informatii , consider ca un "dat" atunci cand ne este dat , ne este dat pentru a-l impartasi semenilor si nu pentru a-l vinde
    Mentionez ca nu pot oferi nimanui nici o garantie , n-am verificat , nu sunt de specialitate , cine este interesat trebuie sa verifice la oameni competenti , sa caute in inima lor si la BUNUL DUMNEZEU si atunci poate gasesc vindecarea .
    Mentionez de asemenea ca informatia care urmeaza am dat-o si unui membru al fundatiei , caruia nu pot sa-i dau numele pentru ca nu doresc sa-i aduc nici un fel de prejudiciu . Ceea ce doresc este , pentru ca urmeaza saptamana patimilor , sa incercam sa ne depasim conditia de oameni si sa meditam cu totii la ce inseamna iubirea absoluta si neconditionata .
    Urmatorul schimb de mesaje a avut loc intre mine si persoana respectiva :

Eu .....am fost plecat , acum am revenit , intre timp am facut o conexiune f interesanta pe care trebuie sa ti-o prezint neaparat ;

mi-ai spus la un moment dat ca nu-ti dai seama daca avem vreo misiune impreuna ;

printre visele "ciudate" am avut unul care din cand in cand imi revine in memorie si care mi-a revenit si acum facand conexiunea cu ceea ce ai afirmat tu ;
    la momentul respectiv , de teama ridicolului nu am spus nimanui , cine m-ar fi luat in seama ? sau poate asa a fost sa fie , nu stiu , n-am verificat ;
    am sa ti-l prezint pe scurt : acum cativa ani o cunostinta era grav bolnava , am inteles ca diagnosticul a fost scleroza in placi , cred c-avea in jur de 68 de ani , oricum , asta nu mai conteaza , in final omul a decedat , Dzeu sa-l odihneasca ! , in una din nopti , stiam ca este bolnav , am visat ca cineva a venit la mine , o doamna plinuta , si mi-a dat o planta spunindu-mi sa o dau la altcineva la un laborator , nu stiu la cine , iar persoana respectiva va sti ce sa faca cu ea , cum s-o prepare astfel incat sa o ajute pe cunostinta mea bolnava .......atunci , avand in vedere unele antecedente ale mele , din cele fara simboluri si verificate , m-am gandit putin , dar dupa cum ti-am spus , de teama ridicolului nu am avut curajul sa spun nimanui , .....planta respectiva , stiam eu ca se numeste "nu ma deranja" ----acum cateva luni , cand mi-am amintit din nou de acel vis , am fost curios sa caut pe net si am aflat ca de fapt se numeste craciunita sau stiintific "schlumbergera" , ca ar fi originara din america de sud si ca vechii bastinasi o foloseau si ca planta medicinala (la noi fiind folosita doar ca planta ornamentala) ,.......nu am nici o certitudine ca acest vis a avut sau nu un caracter premonitor , n-am putut verifica , s-ar putea sa fi fost un vis oarecare , dar m-am gandit acum ca poate esti printre putinele persoane ce ar putea lua in serios asa ceva , ca voi in cadrul fundatiei pe langa medicii pe care am vazut ca-i aveti s-ar putea sa aveti si biochimisti sau alte persoane competente sa verifice aceasta informatie venita de nu stiu unde ,.....tin sa-ti spun ca in eventualitatea in care cineva va face demersul respectiv si se va dovedi ca ar fi un rezultat pozitiv , nu am nici un fel de pretentii de natura materiala , m-as bucura sa fie asa si sa stiu ca pana la urma mi-am indeplinit misiunea (daca despre asa ceva o fi fost vorba ) si cuiva ar putea sa-i fie de folos ,... nu stiu , tu poate stii mai multe , poate stii mai bine , procedeaza cum crezi de cuviinta ;

R .......Dragul meu prieten,
    o doamna mai plinuta sunt eu! asta ma amuza,
    in rest, sa stii ca nimic nu este intampaltor, deoarece prietena mea are o astfeld e rpoblema, de niste ani si nimic nu da rezultate, deoarece nu vreaa sa se isi analizeze comportamentul.. esti un om minunat si ma bucur mult ca suntem prieteni.

Ion Furtuna este offline I.E. De'al casei
    Data inscrierii
    august 2006
    Posturi
    2.823

Implicit Re: ATENTIE suferinzi de SCLEROZA IN PLACI

[media]http://www.gradinamea.ro/_files/Image/articole/original/Joulukaktus-0195.jpg[/media]
    Schlumbergera

Detalii la: www.gradinamea.ro/Schlumbergera_3041_539_1.html
    Ultima editare de Ion Furtuna : 11 apr 2009 la 00:00

Pentru a vizualiza link-urile sau imaginile din semnaturi, numarul postarilor dvs. trebuie sa fie 10 sau mai mare. Momentan aveti 0 postari.

Data inscrierii
    martie 2009
    Posturi
    13

Multumesc d-le Ion Furtuna !

bucuralu este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    iunie 2009
    Posturi
    1

Informatia este foarte interesanta; mi-am cumparat planta si acum nu stiu ce sa fac cu ea....poate sa-mi dea cineva informatii ? Trebuie preparat un extract din frunzele/florile ei ? Stie cineva cum este folosita in America de Sud, sub ce forma si in ce doze?
    Ganduri de bine

Data inscrierii
    martie 2009
    Posturi
    13

Cu toate ca a trecut ceva timp de la ultima postare , revin cu un indiciu pt cei interesati : retin din visul meu ca am primit o ramurica (cateva segmente) si nu flori , cred ca nu florile sunt importante pt o asemenea afectiune ;
    Dupa cum am aflat si eu recent , la urmatorul link : www.cites.org/eng/cop/12/doc/E12-64.pdf - veti gasi schlumbergera inregistrata ca planta medicinala protejata la o conventie internationala , ceea ce ma face sa cred ca exista o legatura intre visul meu si realitate .
    Mult succes celor interesati !

boc_39 este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    februarie 2010
    Posturi
    1

am o vecina care sufera de scleroza in placi,va rog daca cineva poate sa o ajute cu niste informatii cu o adresa la o fundatie, vreau sa o ajut si nu stiu cum.Multumesc.buzau.

elena barb este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    august 2010
    Posturi
    1

M-ar interesa planta respectiva dar as vrea sa stiu ce se foloseste(ceai,tinctura)

Reguli postare

• Nu puteti crea subiecte noi
  • Nu puteti posta replici
  • Nu puteti posta atasamente
  • Nu puteti sa va editati postarile
  •