Rezultate de la 1 la 8 din 8

Subiect: parkinson

Gabico este offline I.E. Samanta
    Data inscrierii
    iunie 2008
    Posturi
    89

Implicit parkinson

Bărbat, 67 ani.
    Diagnosticul este pus de medicul neurolog.
    Din punct de vedere inforenergetic care sunt pașii care trebuie urmați pentru terapie?
    Spuneți-mi tot ce credeți că ar trebui să știu. primesc orice informație cu drag.

lovelife este offline Moderator De'al casei
    Data inscrierii
    iulie 2006
    Posturi
    2.040

Implicit Re: parkinson

In primul rand trebuie sa ii faci masuratorile IE pe cae le cunosti, sa analizezi parametrii, faci schema cu cauzele suferintelor, discuti cu pacientul pentru a putea sa iti dai seama unde sunt problemele, recomanzi sa citeasca anumite carti specifice petnru suferintele lui.
    Stabilesti ce terapie este mai potrivita pentru el, frecventa terapiilor,etc.
    Executi terapia.
    La fiecare sedinta mai masori anumiti parametri
    Un site
    Pentru a vizualiza link-urile sau imaginile din semnaturi, numarul postarilor dvs. trebuie sa fie 10 sau mai mare. Momentan aveti 0 postari.
    si un
    Pentru a vizualiza link-urile sau imaginile din semnaturi, numarul postarilor dvs. trebuie sa fie 10 sau mai mare. Momentan aveti 0 postari.
    pentru mamici unde se dezbat subiecte despre sarcina, nastere precum si crestere si educarea copiilor.

dia Avatar
    dia
    dia este offline I.E. Samanta
    Data inscrierii
    septembrie 2006
    Posturi
    40

si alimentatie corespunzatoare pe langa tratamentul alopat.
    Isi merita viata,libertatea,acela numai ce zilnic si le cucereste neincetat- Goethe

Data inscrierii
    iunie 2008
    Posturi
    89

Măsurători am făcut.
    Am încercat să vorbesc cu el dar mă lovesc de un zid.
    Îmi spune: eu cred în Dumnezeu, mă închin când trec pe lângă fiecare biserică...
    Dar măsurătorile mele îmi spun că această credință e doar de suprafață. Și nu numai măsurătorile.
    Eu știu de ce e bolnav, îi cunosc cauza suferințelor și fără măsurători, dar nu-i pot spune adevărul în față. Ar fi și prea târziu, nu mai poate îndrepta nimic. Răul l-a făcut, și nu o să accepte niciodată că cerându-și iertare va putea îndrepta ceva acum.

Eu vreau să-l ajut, pentru că mă gândesc cu groază la momentul încare nu-și va mai putea duce mâncarea la gură singur.
    I-am făcut optimizarea alimentară, a zâmbit și a dat din umeri. Tot ce-i place lui mănâncă.
    Mă rog să găsesc acea modalitate de a ajunge la sufletul lui.
    De aceea am scris aici, poate cineva a lucrat cu un astfel de pacient și îmi povestește prin ce a trecut, ce probleme a întâmpinat, până la urmă orice om indiferent de cum gândește când capătă o boală are aceleași manifestări începând cu : de ce eu, că doar nu oi avea mai multe păcate ca altul... terminând cu: așa a vrut Dumnezeu.
    Între acest cuvinte este suferința.

Data inscrierii
    iulie 2006
    Posturi
    2.040

Daca omul prefera suferinta nu ai ce face, este liberul lui arbitru, daca insisti prea mult nu ii faci bine, tu ii oferi omului doar solutiile si alternativele, el alege.
    Poate in a explica omului credinta trebuie sa intelegi si tu mai bine ce inseamna credinta in Dumnezeu.
    Credinta in Dumnezeu nu este determinata de faptul ca accepti ca exista un Dumnezeu, asta nu are nici o valoare, credinta in Dumnezeu inseamna si iubirea Entitatilor Divine, iubirea creatiei, trairea in armonie cu legile divine si mai multe.
    Un site
    si un
    pentru mamici unde se dezbat subiecte despre sarcina, nastere precum si crestere si educarea copiilor.

Data inscrierii
    iunie 2008
    Posturi
    89

E vorba de socrul meu.
    Într-o zi pregăteam mașina de spălat, înainte să apăs butonul m-am închinat, m-a privit mirat: de ce faci asta? Așa fac eu când mă apuc de o treabă. Și când mestec în mâncare spun tatăl nostru. Se uita la mine cu milă, apoi la fiul său spunându-i din privire: ai grijă cu nevastă-ta a luat-o razna.
    Nu stăm tot timpul împreună. I-am făcut optimizarea alimentară dar nu se ține de ea.
    Mănâncă ce-i place.
    Mi-e frică de momentele când v-a trebui să-l hrănim, sau să-l îmbrăcăm.
    M-am născut într-o familie de atei și m-am căsătorit cu una la fel.

Data inscrierii
    iulie 2006
    Posturi
    2.040

Pai si au parte de consecintele faptelor lor, nu are rost sa te stresezi degeaba, ei au ales. Tu ai facut ce ai crezut ca este bine ca sa ii ajuti. Acum poti doar sa te rogi pentru ei si sa faci ceea ce tine de tine
    Un site
    si un

dia Avatar
    dia
    dia este offline I.E. Samanta
    Data inscrierii
    septembrie 2006
    Posturi
    40

da, nu mai insista deloc. Avem de multe ori tendinta sa trecem peste liberul arbitru al pacientului mai ales cand e parte din familie.Nu va putea sa duca mancarea la gura, va fi neputinta lui si nu ai cum sa treci peste liberul arbitru ca tu vei suferi. Iar Parkinsonul este o boala la fel ca oricare alta, daca nu avea asta ar fi avut alta, tu ai facut ce ai putut.
    Isi merita viata,libertatea,acela numai ce zilnic si le cucereste neincetat- Goethe

Reguli postare

• Nu puteti crea subiecte noi
  • Nu puteti posta replici
  • Nu puteti posta atasamente
  • Nu puteti sa va editati postarile
  •