Pagina 2 din 2 PrimulPrimul 12
Rezultate de la 16 la 24 din 24

Subiect: Nivelul Parapsihologic de baza

Emptyness este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    martie 2009
    Posturi
    46

Implicit Re: Nivelul Parapsihologic de baza

Poate ai dreptate ...
    Daca ar tine totul de fapte bune si de inima ..
    Fac fapte bune si caut sa fiu cat mai buna ...
    Cred ca trebuie sa se adune faptele

lovelife este offline Moderator De'al casei
    Data inscrierii
    iulie 2006
    Posturi
    2.040

Faptele sunt foarte importante, de fapt cele mai importante, atitudinea interioara, Conteaza ceea ce faci cu tot ceea ce ti-a fost dat, citeste parabola talantilor si mediteaza la ea.
    Si nu uita iubirea fata de Entitatile Divine, apoi iubirea fata de creatie, fara iubire nu poti sa faci nimic
    Un site
    Pentru a vizualiza link-urile sau imaginile din semnaturi, numarul postarilor dvs. trebuie sa fie 10 sau mai mare. Momentan aveti 0 postari.
    si un
    Pentru a vizualiza link-urile sau imaginile din semnaturi, numarul postarilor dvs. trebuie sa fie 10 sau mai mare. Momentan aveti 0 postari.
    pentru mamici unde se dezbat subiecte despre sarcina, nastere precum si crestere si educarea copiilor.

Emptyness este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    martie 2009
    Posturi
    46

Multumesc de ajutor

ioannna este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    februarie 2011
    Posturi
    8

@Claudiu, dotarea cu puterea de a cunoaste prin forte ezoterice , poate sa existe dintotdeauna, la mine calatoriile astrare si aurele erau jucarii de copil, ma temeam de ele cand nu era mama acasa pana intratat incat daramam lucruri prin debara. Nu are nici o legatura cu asa zisele daruri ale divinitatii, divinitatea ne-a creat pe toti lafel. Creierele umane functioneaza pe o anumita frecventa de la 1-14 in limite normale. Organismele sensibile care functioneaza pe scara 1-4 sunt lipsite de vitalitate dar foarte sensibile si bune pentru creatie - pictura, dans, cinematografie, poezie , proza fantastica, etc. dar asta depinde de constructia vasculara a corpului , vase mici subtiri care aduc un aport mai mic de oxigen la creier si organelor, asta se mosteneste, deci nimic nou sub soare, anatomie pur si simplu. Constelatia vasculara este mostenita , este urmare a unor boli a stramosilor nostrii , readaptare a organismului la o constructie cu vase mici (tumori pe vasele mari si atunci organismul creaza vasculatie minora pentru subzistenta ), daca ai chef de discutii dspre asta ma gasesti id operanicolleta , nu exista minuni iar divinitatea nu se implica cu oabsolut nimic aici.

Data inscrierii
    februarie 2011
    Posturi
    8

Am uitat esentialul, persoanele sensibile 1-4 Hz pot calatori astral , persoanele 5-14 au creierul oxigenat puternic si sunt echilibrate , infipte bine in realul cotidian, sunt in general oameni de afaceri, rationali, inclinati spre matematici , fizica, chimie .

Guguam este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    februarie 2010
    Posturi
    98

Citat Citat din ioannna Vezi post
    Am uitat esentialul, persoanele sensibile 1-4 Hz pot calatori astral , persoanele 5-14 au creierul oxigenat puternic si sunt echilibrate , infipte bine in realul cotidian, sunt in general oameni de afaceri, rationali, inclinati spre matematici , fizica, chimie .
    Pot veni in completare si afirm ca suntem doar nistre
    rezonatori ne oscilam frecventa ca un receptor radio care cauta un post. Ma uit la mine si observ ca uneori acopar plaja 1-14 hz. Sa nu ma intrebati cu ce aparat am masurat. Dar sunt sigur ca realitatea e diferita fata de ce am invatat de-a lungul vieti sau in manualele de specialitate.
    Intuneric e acolo unde nu am calatorit cu MINTEA, GINDU sau SUFLETU.

Claudiu Avatar
    Claudiu este offline Servus Domini Bobocel
    Data inscrierii
    iulie 2006
    Posturi
    297

Citat Citat din ioannna Vezi post
    @Claudiu, dotarea cu puterea de a cunoaste prin forte ezoterice , poate sa existe dintotdeauna, la mine calatoriile astrare si aurele erau jucarii de copil, ma temeam de ele cand nu era mama acasa pana intratat incat daramam lucruri prin debara. Nu are nici o legatura cu asa zisele daruri ale divinitatii, divinitatea ne-a creat pe toti lafel. Creierele umane functioneaza pe o anumita frecventa de la 1-14 in limite normale. Organismele sensibile care functioneaza pe scara 1-4 sunt lipsite de vitalitate dar foarte sensibile si bune pentru creatie - pictura, dans, cinematografie, poezie , proza fantastica, etc. dar asta depinde de constructia vasculara a corpului , vase mici subtiri care aduc un aport mai mic de oxigen la creier si organelor, asta se mosteneste, deci nimic nou sub soare, anatomie pur si simplu. Constelatia vasculara este mostenita , este urmare a unor boli a stramosilor nostrii , readaptare a organismului la o constructie cu vase mici (tumori pe vasele mari si atunci organismul creaza vasculatie minora pentru subzistenta ), daca ai chef de discutii dspre asta ma gasesti id operanicolleta , nu exista minuni iar divinitatea nu se implica cu oabsolut nimic aici.
    @ioannna: Vad ca la tine aceste capacitati se rezuma doar la partea fizica, vazuta, observabila cu cele 5 simturi. Mai mult, imi dai impresia ca nu prea crezi nici in existenta divinului (in orice fel l-ai concepe). Ti-as sugera sa cercetezi si mai profunzime fiinta umana (eventual la niveluri atomice si subatomice pentru a te minuna de ceea ce gasesti) si vei vedea ca de fapt "materia" este de fapt energie condensata (campuri de forte tari, slabe etc.), spatiile dintre nucleu si electroni fiind populate doar de fortele de atractie, si organizata conform unei matrici. Avand in vedere totalitatea constantelor universale esentiale existentei vietii precum si a domeniului de variatie foarte restrans (adica daca vei varia cu foarte putin una din ele, viata nu mai este posibila), iti vei da seama ca omul este o fiinta mai complexa decat iti poti imagina si mai mult, indica prezenta unei inteligente creatoare, acestea neputand fi un rezultat aleatoriu.
    Constructia vasculara, cerebrala et al. tine de felul cum ADN comanda acestea, care ADN este structurat de o matrice informationala care il determina in orice moment Tn al curgerii timpului.

Nu inteleg ce intelegi prin "forte ezoterice". Ezoterismul se refera la stiintele initiatice, iar fortele "ezoterice" ar insemna niste forte intelese doar de initiatii in spiritualitate.

Divinitatea nu ne-a creat pe toti la fel (adica metoda de creatie e aceeasi dar toti suntem unici si avem unicitatea noastra).

Revenind la frecventele cerebrale amintite: frecventele 1-4 (delta) corespund unei stari de somn profund - nu mai intru in detalii, dar gama de frencvente se intinde pana la 40 Hz (undele Beta in stare de veghe). Asa ca daca tu iti inchipui ca creierul tau functioneaza de la undele Delta la Alfa (12 Hz) atunci inseamna ca esti mereu intr-o stare de somnolenta.

Nu vad ce are de a face constelatia vasculara (hemoroizii pe intelesul tuturor) cu discutia din subiect?

Si nu, nu discut cu oricine si in orice caz, nu am timp de discutii aride si pe langa subiect.

Claudiu
    Dumnezeu este Iubire!

Data inscrierii
    februarie 2011
    Posturi
    8

Implicit

Cu aceasta rezonanta ne nastem , nu vom avea niciodata scara 4-14 daca ne-am nascut cu 1-4 decat daca vom avea o alta constelatie vasculara si creierul nostru va functiona altfel, este anatomica problema, aveti doar impresia ca ajungeti la 10-14 , doar visati, nu ramaneti acolo decat pentru cateva momente. Am aproape 60 de ani si am vazut multe , credeti-ma ca este asa , si mi-au confirmat cele stiute de mine , multe cercetari stiintifice si experiente de laborator (sunt multe pe net ).

Tema topicului era "experiente proprii" si eu m-am incadrat in tema.
    Nu era vorba despre microcosmos lafel cum n-am negat existenta divinitatii.
    Deschideti un topic despre microcosmos si voi scrie acolo.
    Cu drag.
    Ultima editare de lovelife : 21 feb 2011 la 10:08

oinaldecs este offline Utilizator Bobocel
    Data inscrierii
    august 2009
    Posturi
    265

...atata vreme cat mintea nu-si asuma propria-i forma fara nici un efort, orice discutie despre Cunoastere nu este decat bolboroseala fara sens a unui nebun...
    Citat din Hatha Yoga Pradipika

Pagina 2 din 2 PrimulPrimul 12

Subiecte Similare

1. Tablitele care stau la baza Dreptului roman la Rosia Montana
    De lovelife in forum Istoria Dacilor si Romanilor
    Replici: 1
    Ultimul post: 25 sep 2006, 12:43

Reguli postare

• Nu puteti crea subiecte noi
  • Nu puteti posta replici
  • Nu puteti posta atasamente
  • Nu puteti sa va editati postarile